wtorek

WSPÓŁPRACA nr 15

Przyszła do mnie paczuszka w ramach współpracy z Firmą EXCELLENCEOtrzymałam syropy o smaku:

 Kubańskie mojito
Polska malina    
  Afrykański granat
  
O FIRMIE


Firma Handlowo-Usługowa Excellence powstała w 1992 rok jako jednoosobowe przedsiębiorstwo osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Założycielem Firmy był Marcin Ciecierski.
W 2002 r. rozpoczęto produkcję syropów i napojów w pomieszczeniach produkcyjnych o łącznej powierzchni 250 m2 i na relatywnie prostym parku maszynowym. Obecnie, po okresie intensywnego rozwoju, firma mieści się na ponad 2000 m2 powierzchni produkcyjnej i około 4000 m2 powierzchni magazynowej. Od 2004 r. datuje się dynamiczny wzrost firmy we wszystkich obszarach jej działalności. Doskonała znajomość rynku pozwoliła na opracowanie produktów zgodnych z oczekiwaniami klientów. Firma Excellence szybko opanowała wysoką jakość prac R&D. W tym czasie wprowadzono HACCP i ISO 9001, co pozwoliło uzyskać pozycję silnego i liczącego się dostawcy sieci handlowych. Stale kontynuowano prace nad zapewnieniem wysokiej jakości produkcji i systemów zapewnienia tej jakości. Co roku firma Excellence, dzięki przeprowadzanym audytom, odnawia certyfikaty BRC, które są standardami i procedurami dla firm dostarczających żywność i napoje do sieci handlowych. W związku z dynamicznym rozwojem firmy w maju 2011 roku Pan Marcin Ciecierski podjął decyzję o wniesieniu aportem zorganizowanej części swojego przedsiębiorstwa do Spółki Centrum Dystrybucji Excellence sp. z o.o. W lipcu 2012 roku spółka została przekształcona w spółkę akcyjną. W grudniu 2013 uzyskaliśmy certyfikat IFS, a w styczniu 2014 pozytywnie przeszliśmy audyt FDA.
Systematycznie inwestowano w nowoczesne maszyny i urządzenia tak, że obecnie posiada nowoczesne linie technologiczne, a mianowicie 3 linie do produkcji syropów, soków, suplementów i napojów, które zapewniają odpowiednie moce produkcyjne. W połączeniu z wysokiej klasy R&D stanowiło to dla klientów gwarancję wysokiej jakości produktów. Dzięki takiemu podejściu do zagadnień jakości firma Excellence realizuje około 85 - 90 % dostaw syropów do sieci handlowych pod marką własną tych sieci. Duże znaczenie w uzyskaniu takiego wyniku ma położenie w centralnej Polsce w pobliżu magazynów większości sieci handlowych. Koszty logistyki przy markach własnych mają kolosalne znaczenie co w naszym przypadku okazało się istotnym elementem przewagi nad konkurencją.
Stale rozszerza się profil asortymentowy naszej produkcji, oprócz syropów produkujemy napoje owocowe, suplementy diety i wody funkcjonalne. Stawiając na kreatywność i innowacje mamy zamiar stale rozszerzać nasze portfolio.
Z myślą o ekspansji na rynki zagraniczne zwiększamy nasze uczestnictwo w targach międzynarodowych w Holandii, Niemczech, a także Chinach i Indiach. Obecnie 16% naszej sprzedaży dociera na rynki zagraniczne w Europie i Ameryce Północnej.
Nasza działalność, osiągane sukcesy znalazły odzwierciedlenie w nagrodach, jakie regularnie otrzymujemy, jak np. „Solidna Firma”, „Przedsiębiorstwo Fair Play” , a szybkość wzrostu naszej firmy zaowocowała kilkakrotnym przyznaniem tytułu „Gazela Biznesu”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz