piątek

52 historie o zwierzętach

Krótki opis 52 historie o zwierzętach

Ciekawe, zabawne i barwne opowieści o zwierzętach - po jednej na każdy tydzień w roku. Wszystkie opowiedziane w taki sposób, żeby w świecie nowo poznanych zwierzęcych przyjaciół dziecko spotkało swoje własne troski, radości i marzenia. I żeby dzielone z bohaterami opowiastek kłopoty przestały się wydawać tak kłopotliwe, radości okazały się jeszcze bardziej radosne, a marzenia niepostrzeżenie zaczęły się spełniać. Znalazły się tu historie dłuższe i krótsze, tak że mały czytelnik może sobie wybrać tę, której szuka i której właśnie potrzebuje.
Napisane prostym, a jednocześnie pełnym finezji językiem, skrzące się humorem, 52 historie o zwierzętachozdobione są wieloma pięknymi kolorowymi ilustracjami.


Dzięki uprzejmości wydawnictwa Siedmioróg otrzymałam wiele książek. Dziś postanowiłam opisać jedną z nich, jaką jest 52 historie o zwierzętach autorstwa Ewy Mirkowskiej. Książka na pierwszy rzut oka wygląda wspaniale sama okładka zachęca do czytania tych historyjek przed snem dla dzieci, co powinno się robić dziennie. Dzięki tej książeczce rozwijamy wyobraźnię dziecka a przy okazji dziecko poznaje zwierzęta oraz ich nazewnictwo. Bajki te przeznaczone są dla dzieci każdego wieku gdyż nie zawierają ani grama przemocy, tylko uczą być troskliwym, radosnym i żeby dążyć za swoimi marzeniami, bo niektóre się spełniają. Książka posiada przepiękne barwne ilustracje, oprawiona jest w twardą okładkę, co jest dużym plusem i zawiera aż 136 stron, a jak sam tytuł wskazuje są 52 historyjki. Czytając dziennie bajki dzieciom rozwijamy ich rozwój umysłowy, więc poświęćmy te parę minut wieczorem dla naszych pociech, ponieważ dzisiejszych czasach tradycyjne książki są już daleko z tyły gdyż dzieci poświęcają więcej czasu przed telewizorem i komputerem, a lektury czy też bajki wolą w wersji TV lub w audiobooku. Przemyślmy sprawę i CZYTAJMY uczmy dzieci, że wiele zabawnych bajek znajdują się nie tylko w telewizorze a zapewne dziecko będzie z chęcią samo później czytać bajki, a na pewno w tym pomoże nam ta wspaniała książka. Czytaj dziecku np. po jednej bajce dziennie a później spytaj się, o czym była niech sam opowie własnymi słowami, a następnie pokaż ilustracje kolorowe z danej historyjki i się dowiesz czy też tak sobie wyobrażał daną bajkę. Historyjki Ewy Mirkowskiej powinny być w każdej biblioteczce dziecka, bo bez tych bajek ciężko wyobrazić sobie wieczory z dzieckiem, chwile razem spędzone na czytaniu, co sprawia wielką przyjemność i radość dla rodzica widząc jak dziecko się rozwija i spędza razem czas ciesząc się tą chwilą. W chwili, gdy 52 historie o zwierzętach trafiły na moją półkę dziecko nie chce już oglądać dobranocek jak się one zaczynają to przychodzi do mnie i mówi „Mamusiu zaczęły się już dobranocki chodź poczytaj mi bajki przed snem” i to jest ta piękna dla mnie chwila. Dziękuję wydawnictwu, że takie książki jeszcze są, że nikt o nich nie zapomniał, Na pewno nie raz skorzystam z książek z Siedmiorogu, ponieważ dzięki nim moje dziecko jest szczęśliwsze i się uczy na bieżąco. Następną, jaką opisze książkę będzie Brummm jest to kolorowanka z naklejkami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz