środa

Pojazdy


Krótki opis Encyklopedia przedszkolaka. Pojazdy

Ta książeczka to propozycja dla każdego dziecka, które interesuje się pojazdami i motoryzacją. Dzięki ciekawym zadaniom jego wiedza o samochodach i innych pojazdach poszerzy się, a nauka połączona z zabawą stanie się przyjemnością. Logiczne myślenie i kojarzenie, spostrzegawczość, koncentracja i zręczność manualna to sprawności, które dziecko rozwinie, wykonując ćwiczenia o różnym stopniu trudności. W ten sposób przygotuje się do nauki czytania, pisania i liczenia.
W książeczkach z serii Encyklopedia przedszkolaka znajdują się tematycznie dobrane ćwiczenia o różnym stopniu trudności, przygotowane tak, aby mogły je wykonywać dzieci w wieku 3-6 lat.
Zadania polegają między innymi na opisywaniu rysunków, dobieraniu w pary, rysowaniu po śladzie, poszukiwaniu drogi w labiryncie, łączeniu punktów, wyszukiwaniu różnic między rysunkami, uzupełnianiu rysunków za pomocą nalepek oraz rozwiązywaniu zagadek.
Przejrzyste czarno-białe ilustracje dziecko może pomalować, a kolorowe nalepki (kilkadziesiąt sztuk) powinno wykorzystać do rozwiązywania zadań.
Przy każdym poleceniu jest informacja o tym, jakie zdolności i umiejętności rozwija dziecko, wykonując dane ćwiczenie.
Na serię Encyklopedia przedszkolaka składają się 4 książeczki: Sporty olimpijskie, Pojazdy, Wiosna i Zwierzęta.

Postanowiłam dziś opisać książeczkę dla dzieci jaką jest "Pojazdy". Książeczka zawiera aż 64 naklejki, które trzeba nakleić w odpowiednie miejsca. Znajdziemy w niej wiele zadań związanymi z pojazdami, samolotami itd.Między innymi lubiącą zabawę przez wszystkie dzieci jaką jest połącz kropki. Również poznajemy pojazdy, od najwolniejszych do najszybszych. Książeczka jest fajnie zrobiona, i urozmaicone są zadania, że na pewno dziecko po 5 minutach nie zrezygnuje z niej. Po połączeniu liń dziecko może każdy obrazek pokolorować według naklejki które nakleiło wcześniej przy danym obrazku, dzięki czemu poznaje kolory, pojazdy na jakie są w rzeczywistości. Dzięki tej książeczce dziecko nie tylko się bawi ale się uczy. Dzięki takim wydawnictwom, mamy wiele czasu dla siebie jak i dziecko ma zajęcie. Wszystkie książeczki można znaleźć KLIK
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz