czwartek

Wydawnictwo NIKO

Dziś postanowiłam opisać książki wydawnictwa Niko, które otrzymałam w ramach współpracy. Książki te są przeznaczone dla dzieci w każdym, ponieważ one uczą kształcą, a zarówno rozwijają umysł i wyobraźnie dziecka .  Nie które z książek osiadają kartki laminowane dzięki czemu nasze dzieci mogą używać tych książek wielokrotnie ponieważ można pisać po nich specjalnym mazakiem z gumką, który jest dołączony do zestawu.
Pierwszą z książek jako dostałam jest Tropik matematyczny dla klasy III
Znajdziemy w niej wiele ciekawych łamigłówek matematycznych przeznaczonych dla dzieci w wieku szkolnym klas III. Z pewnością pomoże dziecku w nauce.
 
Kolejnymi książkami jakie zaszczyciły moją kolekcję są „Cyfry i cyferki” oraz
„Cyferki od kropeczki do dziewiąteczki”
Są one dla dzieci młodszych przeznaczone do nauki cyferek poprzez ich pisanie i poznawanie poszczególnych liczb
Książki potrzebne dla każdego dziecka są następujące nauka czytania i pisania i „Przygoda z literkami”
  
Są ona przeznaczona dla dzieci które mają problem z nauką literek, z pewnością pomoże nie jednemu dziecku z początkiem przygód z literkami jak i również w szkole.
 
Ciekawą propozycją jaką otrzymałam są książki „Zoo zagadki” i „Bajkowe Zagadki”
 
Jest w niej wiele łamigłówek, Interesującą rzeczą jest połączenie tej książki z grą planszową, w które zapewne każde dziecko uwielbia grać
Następną książką jest matematyka z uśmiechem.
Jest to książka również do nauki zagadnień matematycznych, ale tym razem dla poziomu 2 i 3 klasisty. W tym jest duży plus ponieważ książki są przeznaczone dla każdego wieku.
Główka pracuje teścik rozwiązuje
 
Jest to zbiór testów przeznaczonych dla dzieci chodzących do klas III. Jest dobrym pomysłem sprawdzeniem wiedzy dziecka przez rodziców.
 
 Następną książką jest książka pod tytułem „ Rozumiem co czytam”
 
Jest przeznaczona do nauki czytania ze zrozumieniem znajdują się w niej teksty i pytania do niego. Jest  to książka z której rodzic może poznać swoje dziecko, a dokładnie jego rozwój odnośnie szkolnictwa i dzięki tej książce dziecko zacznie czytać i słuchać uważnie tekstów
 
 Przysłowie prawdę ci powie
 
Jest książką edukacyjną pozwalającą zrozumieć sensowność niektórych przysłów jak i również poznać wiele nieznanych jeszcze dziecku poprzez dopisywanie brakujących wyrazów
 
„Zwierzyniec” i „Łamigłówki” , „Łamigłówki Zwierzęta”
 
 
Jest ona przeznaczona dla najmłodszych czytelników, dzięki niej poznają nazewnictwo różnych zwierząt i jak również wiele ciekawych zagadek.
 
Literowy zawrót głowy
 
Są to ćwiczenia do nauki poprawnego pisania zdań, wyrazów i liter. Z pewnością pomożenie jednemu dziecku, które pisze jak kura pazurem;)
 
„Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą” i „ Myszka Ania zaprasza do zadań rozwiązania”
 
Jak sama nazwa wskazuje, żeby dziecko odciągnąć od komputera to już nie będzie problemu dzięki tym książkom ponieważ zawierają wiele ciekawych dla dziecka łamigłówek
Gdy tylko książki zagościły w moim domu mojego dziecko dużo mniej czasu spędza przed telewizorem i bierze się za naukę poprzez rozwiązywanie różnych zagadnień.
Dziękuje  Niko za przesłane książki z pewnością każdy rodzic powiniene się w nie zaopatrzyć

1 komentarz:

  1. Widać, że oferta jest bardzo duża i każdy znajdzie coś dla siebie. Ja w domu mam przyszłego przedszkolaka i drugiego pierwszaka, więc dla nich takie pomoce sprawdzają się świetnie :-)

    nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń