środa

H 1946


W moje ręce trafiła ciekawa książka pt:”H 1946”. Tajemniczy tytuł i tajemniczy autor po prostu podpisał się jako „H”. Okładka sama również budzi ciekawość co się w tej książce znajduje, gdyż sama okładka jest w kolorze czarnym z mało widocznym rokiem 1946. 

Książka jest powieścią historyczną, która opowiada , jak to często z historią bywa, o przyczynach tego co jest. Bohaterami powieści są osoby powszechnie znane jak i również postacie fikcyjne.Jest to historia młodego partyzanta, który zastanawia się nad celowością dalszego oporu, głównym motywem jego przemyśleń stają się wybory jego dawnego kolegi z oddziału, który poszedł na współpracę z nowym reżimem – co nie znaczy, że nie otrzyma szansy na odkupienie. W powieści 
jest ukazana prawdziwa historia walki z bolszewikami w 1946 r.Skojarzenia w trakcie lektury pojawiają się właściwie co chwila – a to z Witkacym i Sergiuszem Piaseckim (ten ostatni jest nawet jednym z bohaterów drugoplanowych książki), a to z Juliuszem Słowackim i Józefem Mackiewiczem. Książkę bardzo fajnie się czyta i naprawdę wciąga, dowiadując się jak to było dawniej w roku 1946, oczami autora ten rok krył wiele ciekawostek co niektóre osoby na pewno nie wiedziały. Czytając tą książkę mamy okazję przenieść się do tytułowego roku wraz z bohaterami powieści i wyobrazić sobie, że we wszystkich zmaganiach jakie były do czynienia w tym roku przeżywamy razem z bohaterami . Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o autorze książki zapraszam na przeczytanie sobie rozmowy z twórcą „1946”, która znajduje się na stronie KLIKBrak komentarzy:

Prześlij komentarz