czwartek

Pasieka Piecuch

Pasieka w swojej ofercie posiada następujące produkty

Miód Lipowy z spadzią
Miód Rzepakowy
Miód Wielokwiatowy
WESELE - mini słoiki
Pierzga
Pyłek kwiatowy
Matki pszczele NIESKA
Odkłady pszczele
Świece woskowe

Jaka jest tradycja pasieki?

Pierwsze ule własnej roboty zasiedlił dziadek dawno temu około 1948 roku, od tamtej pory pasieka zaczęła się rozwijać, przez kilkadziesiąt lat dziadek prowadził 30 pniową pasiekę. Z biegiem czasu ojciec postanowił zając się pszczelarstwem i zbudował pracownie pasieczną oraz powiększył liczbę pni. Tak przez lata rozbudowując pasiekę i wprowadzając nowe sposoby rozwoju gospodarstwa.
Zaplecze?
Zaplecze pasieki zostało zbudowane w oparciu o wymogi Unii Europejskiej, oraz jest kontrolowane co dwa lata przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Pomieszczenia w których zostaje pozyskiwany miód spełniają zasady higieny, oraz zostały wyposażone w sprzęt kwasoodporny: od stojaków przez miodarki i stoły do odsklepiania, widelce, pojemniki i sita. Zapewniając najlepsza higienę podczas pozyskiwania miodu i innych wyrobów pszczelich. Nasza pasieka możne konkurować z innymi Europejskimi pasiekami.
Jaki jest aktualny stan Gospodarstwa?
Ukończyłem kursy i szkolenia zdobywając nową wiedzę z zakresu pszczelarstwa co pozwala na wprowadzanie innowacyjnych pomysłów do mojej pasieki. Obecnie pasieka liczy 120 rodzin pszczelich, położona na skraju lasu bogatego w miododajne drzewa i rośliny, z dala od fabryk i zakładów przemysłowych. Wokół pasieki znajdują się łąki i inne nieużytki, panujące tam warunki stwarzają stuprocentowy raj dla pszczółek. Z pracy pszczół pozyskuje się miód różnych odmian, pyłek kwiatowy i propolis. Zajmuję się hodowlą matek pszczelich rasy Kraińskiej na potrzeby własne jak i tworzeniem na sprzedaż odkładów i pakietów startowych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz