poniedziałek

Cukrzyca a Miód?


Wiele osób zadaje sobie pytanie czy są jakieś zamienniki cukru dla diabetyków. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach troszkę trzeba osłodzić sobie życie. A życie cukrzyka jest ciężkie. Dziennie mierzenie poziomu cukru we krwi, insulina itd. W poprzednim poście opisany jest glukometr dzięki, któremu w łatwy sposób mierzyć. Mianowicie przejdźmy do sedna sprawy. Udowodnione jest naukowo iż po zjedzeniu miodu poziom cukru we krwi wzrasta w mniejszym stopniu niż po spożyciu jabłek, chleba lub ryżu. Tylko marchew powoduje mniejszy wzrost poziomu cukru.

Co to jest miód ?
Pod względem chemicznym jest to skoncentrowany roztwór cukrów prostych. W porównywaniu ze zwykłymi cukrami białymi to miód w niewielkim stopniu podnosi poziom cukru we krwi, ale nie jest powiedziane, że cukrzyk może jest dowolnie ile chce miodu mianowicie, że nie gdyż w jakiś stopniu podnosi poziom we krwi więc powinna być kontrola po spożyciu takiego wspaniałego płynnego zamiennika. 
Jaki wybrać miód ?
Jest wiele miodów na polskim rynku. Ja bym zaproponowała miody z Pasieki Piecuch. Jest dużo do wybory wszystkie produkty ekologiczne bez sztucznych dodatków. 


Wniosek
Miód posiada wiele cennych właściwości jak: działanie antybakteryjne czy wzmocnienie odporności organizmu. Oprócz tego mniej wpływa na stężenie poziomu cukru we krwi. Każdy chory na cukrzycę powinien dostosować dietę do swoich potrzeb i stanu zdrowia. Należy obserwować reakcję organizmu oraz poziom glukozy we krwi po spożyciu miodu. Większości osób jest to alternatywna substancja słodząca i można go stosować.Stosujmy miody sprawdzone bez sztucznych dodatków jakie zapewnia na Pasieka Piecuch. Miody z tej pasieki pozyskiwane są zgodnie z praktyką pszczelarską. Ule znajdują się w miejscach,wolnych od przemysłu i różnorakich fabryk, zanieczyszczeń środowiska. Wokół pasiek znajdują się lasy mieszane, łąki, sady i inne nieużytki, panujące tam warunki stwarzają stuprocentowy raj dla pszczółek.

Cukrzyca nie musi być wyrokiem, wystarczy zadbać o swoją dietę i szukać odpowiednich zamienników żywieniowych. Sprawdzajmy jak dany produkt zadziała na nasz organizm, miód może być dla nas bardzo dobrym zamiennikiem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz