poniedziałek

Dziecięce Eksperymenty

Postanowiłam dzisiaj opisać eksperymenty jakie moje dziecko miało okazję robić dzięki firmie FUNIVERSITY

Pierwszym ciekawym eksperymentem był sztuczny śnieg. Dzięki załączonym produktom taki eksperyment jest bardzo prosty. Wystarczy wsypać zawartość opakowania do miski i szybkim ruchem wlać 200 ml wody. I Obserwujemy w jaki sposób powstaję nasz śnieg.Jak widać nie zależnie od poru roku możemy bawić się śniegiem. Eksperyment tak pokazuje nam jaką chłonność wody mają substancje polimerowe zwane superabsorbentami. Ciekawostką jest fakt , że 1kg takiego proszku potrafi wchłonąć 1 tonę wody. 


Drugim eksperymentem był aligator. Doświadczenie było proste i ciekawe dla dziecka. Wystarczyło naszego aligatora wsadzić do wody, dziennie ją zmieniać i obserwować jak aligator rośnie.Działa on na tej samej zasadzie co nasz sztuczny śnieg, ponieważ także jest zbudowany z superabsorbentami. Jak już poprzednim eksperymencie opisała jest to substancja super chłonna.


Kolejnym, a zarazem ostatnim eksperymentami jakim miałam do czynienia z tej firmy był "glut" jak sama nazwa wskazuję otrzymujemy dzięki zmieszaniu dwóch substancji jakie znajdują się w opakowaniu otrzymujemy naszego "glutka" . Substancję rozciągliwą. Dzięki takim eksperymentom poznajemy zasadę działania reakcji chemicznych, której w wyniku powstała glutowa substancja polimerowa. Reakcja taka, której powstają łańcuchy polimerowe nazywa się polimeryzacją.


Dzięki tej firmie dziecko od najmłodszych lat uczy się zasady działania polimerów jak i związków chemicznych. Eksperymenty te są ciekawą edukacyjną formą zabawy , dzięki czemu nasza pociecha uczy się chemii już od najmłodszych lat. Chcąc zapewnić ciekawą zabawę dziecku warto zakupić te zestawy. Pamiętajmy tylko, że wszystkie eksperymenty należy robić pod nadzorem dorosłej osoby. 
Te, a także wiele innych eksperymentów możemy nabyć w sklepie internetowym znajdujący na stronie Funiversity.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz