sobota

Pokochaj Swój Dom
W moje ręce trafiła ciekawa książka pt. "Pokochaj swój dom" autorki Bea Johnson wyd. Agora.

O autorze

Bea Johnson, z pochodzenia Francuzka, wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie została na stałe po znalezieniu miłości swojego życia. Po kilku latach weszła na drogę minimalizmu. Od minimalizmu przeszła w stronę ekologii. Od tej pory drastycznie ograniczyła ilość odpadów generowanych przez swoje 4-osobowe gospodarstwo domowe. Zasłynęła faktem, że roczny urobek śmieci, których nie udało jej się ponownie użyć, przetworzyć lub zakompostować, zmieściła w jednym słoiku.

O książce

 Książka opowiada o życiu autorki, która ograniczyła zużycie roczne śmieci do jednego słoika. Wyjaśnione jest jak to można zrobić. Dobrym przykładem jest fakt, że wszelkie kosmetyki możemy zrobić samemu zamiast kupować w plastikowych butelkach czy też pojemnikach, które potem wyrzucamy. Książka ta posiada również "przepisy" na domowe receptury detergentów i kosmetyków. W książce tej możemy znaleźć również wątki o ponownym użyciu opakowań. Jak np. przesyłki kurierskie zapakowane w kartony, przecież faktem jest, że te kartony czy koperty możemy użyć jeszcze raz , Schowajmy je na pewno się przydadzą. Po co kupować koperty bąbelkowe jeśli możemy użyć odpady z niszczarki. Te i wiele innych ciekawych zastosowań naszych "odpadów" możemy znaleźć w tym"poradniku". Książka jest opisana prostym językiem i na pewno się zaraz nie znudzi . Posiada ona aż 366 stron i jest w miękkiej okładce. Chcielibyście poznać tajniki jak przy okazji zaoszczędzić i zminimalizować odpady to zapraszam do zapoznania się z tą lekturą.

O wydawnictwie


Od ponad 15 lat Wydawnictwo Agora specjalizuje się w literaturze faktu i biografiach, choć nie brakuje ofert także książek historycznych, mądrych poradników, wywiadów, przewodników turystycznych, bogatego katalogu audiobooków oraz klasyki 

Ważną pozycją są również albumy muzyczne z różnych gatunków: od popu przez rock, hip-hop, alternatywę aż po jazz. 

Od roku wydawnictwo może pochwalić się prężnie działającym działem Digital, który zajmuje się bezpośrednią dystrybucją muzyki do polskich i globalnych sklepów cyfrowych. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz