środa

Dom na górzeKsiążka ta jest przeznaczona dla dzieci, która porusza trudne tematy takie jak samotność, niezrozumienie, obcość, odrzucenie. Powieść ta skłania nasze pociechy do myślenia. Dorosły znajdzie w tej książce motywy, które może połączyć teraźniejszym życiem. Książka ta pokazuje, że musimy mieć otwarte serce dla każdego. W książce oprócz pięknego tekstu znajdziemy barwne ilustracje, które komponują się w całość z pewnością zachwycą zarówno dorosłego jak i naszą pociechę.
 Książka ta czytana przez dorosłego z pewnością zmusi go do przemyśleń, czy postępuje tak jak nasza bohaterka do niedźwiadka, a on do bliźniego.
Powieść ta powinna być w każdej biblioteczce naszych dzieci. Takie książki uczą jak mamy postępować w życiu , rozwijają naszą wyobraźnię. Dzięki takim książkom stajemy się lepszymi ludźmi.  Dbajmy o przyszłość naszych dzieci i czytajmy im oraz tłumaczmy jak można odzwierciedlić losy bohaterów do teraźniejszości co się teraz na świecie dzieje. Tłumacząc dziecku w ten sposób mamy pewność, że nie powielą błędów wielu ludzi.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz